top of page

Co Kaja Godek będzie robiła w Sejmie 8 marca?


Kaja Godek wraz z fundacją Życie i Rodzina, przygotowała propozycje zmian w ustawie, które mają zlikwidować “podziemie aborcyjne”.Dołącz do naszej społeczności i działaj na rzecz zmian w obszarze praw kobiet! Zapisz się do naszego newslettera, a my będziemy informować Cię na bieżąco o kampaniach i działaniach w tym zakresie.


“Prezent” Kai Godek nie tylko dla kobiet


Kaja Godek od lat działa na rzecz odebrania kobietom prawa do decydowania o własnym ciele. Przed nami kolejna odsłona jej pomysłów.


Zgodnie z projektem ustawy “Aborcja to zabójstwo” to osobie nakłaniającej do przerwania ciąży może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku, w którym płód jest zdolny do przeżycia poza ciałem kobiety, kara wynosi nawet do 8 lat więzienia, a jeśli osoba w ciąży umrze, w wyniku przerwania ciąży, kara zwiększa się do maksymalnie 12 lat.


Głosowanie nad projektem ustawy odbędzie się zaledwie dzień później - 9 marca. Pod projektem podpisało się 150 tysięcy osób, a fundacja Życie i Rodzina, na której czele stoi Godek, namawia na swojej stronie do kontaktu z “zaprzyjaźnionymi” posłami i posłankami i przekonania ich do poparcia projektu.


Jeśli ustawa wejdzie w życie, organizacje, które wspierają kobiety w dostępne do bezpiecznej aborcji, będą miały związane ręce, a działalność w nich będzie groziła więzieniem.

Zaledwie kilka dni po głosowaniu nad projektem ustawy, odbędzie się kolejny proces Justyny Wydrzyńskiej, aktywistki Aborcyjnego Dream Teamu, która za pomoc innej kobiecie w przerwaniu ciąży stanęła przed sądem.Fakty o aborcji, o których warto wiedzieć


Aborcja jest bezpieczną i skuteczną procedurą medyczną. Według Światowej Organizacji Zdrowia, ryzyko śmierci związane z legalną aborcją to 1,9 na 100 000 zabiegów. Dla porównania, ryzyko śmierci związane z porodem jest 7 razy większe niż ryzyko legalnej aborcji.


Wskaźnik powikłań w przypadku legalnej aborcji jest znacznie niższy niż w przypadku aborcji nielegalnej, która często była przeprowadzana przez niewykwalifikowanych lekarzy w niebezpiecznych warunkach.


Aborcja nie jest naruszeniem prawa do życia. Według Komitetu Praw Człowieka ONZ prawdziwym zagrożeniem są ograniczenia prawne, które zmuszają osoby w ciąży do stosowania niebezpiecznych metod wykonywania aborcji. Dostęp do bezpiecznej aborcji jest ochroną prawa do życia osób w ciąży.


#DołączDoZmian na rzecz kobiet i bądź na bieżąco! Zapisz się do naszego newslettera, a my będziemy na bieżąco informować Cię o działaniach, do których możesz dołączyć. Razem możemy więcej!Comments


DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page