top of page

Tak, zagłosuję w najbliższych wyborach – dopisz się do listy

Nieraz wydaje nam się, że nie mamy wpływu na rzeczywistość, a nasz głos i tak nic nie zmieni. To błąd, bo w rzeczywistości największe znaczenie w wyborach mają głosy nieoddane! Jesienią będzie doskonała okazja, żeby dać politykom zielone światło lub czerwoną kartkę. Kobieto, głosuj w najbliższych wyborach.


O co chodzi?

Wiedziałaś, że kobiet w społeczeństwie jest więcej? Jednocześnie jest ich mniej przy urnach w dniu wyborów. Dlatego to mężczyźni mają później decydujący głos i to często w sprawach, które nie dotyczą ich bezpośrednio. Możesz mieć wpływ na to, jak potoczą się nadchodzące wybory. Zagłosuj dla siebie, swojej mamy, sióstr, córek, przyjaciółek.Co możemy z tym zrobić?

Iść głosować! Według statystyk GUS 51,7 proc. polskiego społeczeństwa stanowią kobiety. To ogromna siła. Co więcej dane pokazują, że kobiety rzadziej oddają głos na partie skrajnie prawicowe. Każdy głos ma znaczenie, dlatego wybierz swoich kandydatów i poprzyj ich jesienią. Podpisz petycję Inicjatywy Wschód i daj znać, że będziesz obecna na wyborach!


Dlaczego to ważne?

Bez udziału w wyborach nie mamy wpływu na zmiany. Dajemy politykom sygnał, że górę wzięły frustracja i bezsilność. A przecież wszystkim zależy na dobrym i spokojnym życiu. Chcemy żyć w kraju, w którym nie trzeba pięć razy przeliczać, czy wystarczy nam na opłacenie mieszkania i zrobienie zakupów. Chcemy godnych płac, dostępu do mieszkań, zmniejszenia kolejek do lekarzy, równości i jasnych deklaracji klimatycznych. Chcemy kraju wolnych ludzi, którzy mają prawo do decydowania o swoim ciele czy związku.


Mamy siłę i sprawczość. Nie dajmy sobie wmawiać, że wybory nic nie zmienią, że nie ma na kogo głosować, że już zawsze będzie źle. Kobieto, twój głos ma znaczenie!

Comments


DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page