top of page

Spot “Cicho już byłyśmy” ma ponad 6 milionów wyświetleń! Obejrzyj go i wyślij bliskim kobietom

2 października Inicjatywa Wschód udostępniła w swoich mediach społecznościowych i na kanale YouTube spot, zachęcający kobiety do udziału w wyborach. “Cicho już byłyśmy” obejrzały już miliony Polek i Polaków.W pierwszej części niemal 2-minutowego filmu w tle słyszymy cytaty z polskich polityków, którzy w niewybredny sposób wypowiadają się o kobietach. “Wszystkie wypowiedzi polityków są autentyczne i miały miejsce w przestrzeni publicznej w ciągu ostatnich kilku lat. To wypowiedzi osób mówiących, które są czynnymi politykami, mają głos w sejmie i decydują o prawie w naszym kraju. To ludzie, którzy stanowią prawo i mają realną władzę w Polsce. To ludzie, którzy wpływają na nasze życia” – pisze Anna Pięta z Inicjatywy Wschód.

W końcu kobiety reagują na kakofonię dźwięków i głosów – przykładają palec do ust. Najpierw w geście uciszania, a następnie “środkowego palca”. Dają sygnał, że to koniec ich milczenia. Cicho już były. 15 października chcą odzyskać swój głos.


“Obrażaliście nas i decydowaliście o naszych życiach, jednocześnie chcąc nas uciszyć. Ale my nie będziemy już milczeć. To my, Polki, stanowimy 52 proc. społeczeństwa – chcecie, czy nie – musicie się z nami liczyć. Tej jesieni zabieramy głos, wszystkie idziemy na wybory i głosujemy na lepszą Polskę. Cicho już byłyśmy” – piszą w komunikacie prasowym aktywistki i aktywiści ze Wschodu.

Dodają, że inna Polska jest możliwa i w najbliższych wyborach na nią zagłosują: “Nie chcemy biernie patrzeć, jak starsi panowie popełniają kolejne błędy naszym kosztem. Nie chcemy, by nasz świat i nasza przyszłość dalej stawała pod znakiem zapytania i zależała od osób oderwanych od rzeczywistości. Mamy dość obecnych układów. Tej jesieni możemy postawić na zmianę. Tej jesieni kobiety w całej Polsce mogą iść do urn i zagłosować za lepszą przyszłością – za czystym powietrzem i bez brudnych paliw od dyktatorów, za zielonymi pracami i godnymi płacami, za zdrowy i bezpieczny kraj”.

Spot “Cicho już byłyśmy” spotkał się z doskonałym przyjęciem społecznym. Pod filmem pojawiają się tysiące komentarzy. Na YouTubie spot ma ponad 80 tysięcy wyświetleń, a na Instagramie – ponad 6 milionów.Zdjęcie główne: Instagram/Anna Pięta

Comments


DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page