top of page

Przypomnij im, że mówisz TAK legalnej aborcji! Napisz do większości parlamentarnej

Uważasz, że aborcja powinna być legalna? Przypomnij o tym ludziom, którzy 15 października dostali od społeczeństwa kredyt zaufania. Dołącz do Strajku Kobiet. Wyślij list do większości parlamentarnej.


O co chodzi? Trwa pierwsze, kilkudniowe posiedzenie nowego Sejmu. Dwa projekty dotyczące aborcji czekają na procedowanie. To doskonały moment, żeby przypomnieć posłom i posłankom, że głosując na nich, głosowaliśmy i głosowałyśmy za dekryminalizacją i legalizacją aborcji.

W najnowszym sondażu (United Surveys dla DGP i RMF FM) najwięcej respondentów – 35 proc. – wskazało, że aborcja bez względu na przesłanki powinna być legalna do 12. tygodnia ciąży. Niemal 21 proc. uważa, że powinniśmy wrócić do tak zwanego kompromisu aborcyjnego sprzed 2020 roku.

Co możemy z tym zrobić? Dołącz do akcji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który chce aborcji legalnej, bezpiecznej i darmowej. Dziś razem z nami powiedz posłom i posłankom: sprawdzam! Wystarczą dwa kliknięcia, by list w Twoim imieniu wpadł wprost do służbowej skrzynki każdej parlamentarzystki i każdego parlamentarzysty.


Dlaczego to ważne? Dwa projekty ustaw (znoszący kary za pomocnictwo w aborcjach oraz legalizujący prawo do aborcji) zostały złożone w Sejmie – tylko procedować. Lepsza Polska – podana na tacy. Co jeszcze dzieli nas od wolności wyboru? Już tylko dobra wola zasiadających w parlamencie. Bo przecież nie PiS.

W czasie wyborów 2023 głosowałyśmy, głosowaliśmy na obiecaną legalną aborcję. Po wygranej skandowałyśmy: “Sejm jest nasz!”. Nasz? Kadencja wystartowała – sprawdźmy to!

Comentários


DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page