top of page

Potrój swój głos, potroimy naszą moc. Dołącz do akcji – wspólnie możemy odwrócić los wyborów

Pewnie słyszałeś, że w wyborach każdy głos ma znaczenie... I to prawda! Każdy jest ważny, każdy ma wpływ na to, jacy politycy i polityczki w najbliższych latach będą decydować o naszej codzienności. Dołącz do naszej akcji i zachęć bliskich, by poszli zagłosować.


Czy wiesz, że w wyborach prezydenckich w 2020 roku różnica między kandydatami wyniosła tylko 2 proc., czyli 14 głosów na jedną komisję wyborczą?*

To bardzo mało. Często wydaje nam się, że jeden głos nie zmieni wyników wyborów – co, jednak gdy pomyślą tak tysiące ludzi? Możemy to zmienić!

Podejmujesz wyzwanie? Zadanie wcale nie jest trudne. Każdy z nas zna osobę, która marzy o lepszym świecie, potrafi opowiedzieć o tym, co jest dla niej ważne, a jednocześnie brak jej nadziei, uważa głosowanie za pozbawione sensu, nie dostrzega, jak dużym przywilejem jest prawo do udziału w wyborach lub nie wie, na kogo mogłaby oddać głos.

Znajdź w rodzinie lub wśród znajomych 3 osoby, które z dużym prawdopodobieństwem nie pójdą na wybory 15 października lub są niezdecydowane, na kogo zagłosować, wiesz jednak, że kwestie takie jak na przykład prawa kobiet, dostęp do aborcji, poszanowanie mniejszości narodowych, troska o przyrodę, oddzielenie kościoła od państwa, rozwiązania mieszkaniowe czy reforma ochrony zdrowia są dla nich ważne.

Dociekaj, rozmawiaj, informuj innych, dlaczego te wybory są dla Ciebie ważne. Poproś wybrane osoby, żeby przemyśleli, czy na pewno chcą zrezygnować z udziału w wyborach. Znasz najlepiej swoich przyjaciół i rodzinę, więc kieruj się instynktem. To ty wiesz, co może ich przekonać. Oni z kolei najbardziej skłonni są zaufać właśnie Tobie, bliskiej sobie osobie!


Zaopiekuj się swoją trójką w dniu wyborów! Jeżeli to możliwe, idźcie głosować razem, a potem zaplanujcie, jak możecie miło spędzić wspólnie czas. Może to będzie wspólny spacer z psami, a może obiad po głosowaniu? Lody w ulubionej kawiarni, a może kino?


Jeżeli nie możecie iść na wybory razem, 15 października upewnij się, że osoby, którymi się opiekujesz, już zagłosowały. Wystarczy krótki SMS — na przykład zaraz po otwarciu lokali wyborczych, albo na godzinę przed ich zamknięciem.

Jeżeli dołączysz akcji "Potrój swój głos":

  • dostaniesz link z zaproszeniem i będziesz mógł/mogła zaprosić 3 bliskie osoby do kalendarza

  • udostępnimy Ci narzędzia, które pomogą w podjęciu decyzji, na kogo oddać głos

  • pomożemy Ci przygotować się na wybory

Mamy więcej nadziei niż kiedykolwiek, że możemy doprowadzić do zmiany. Ale nie możemy tego zrobić sami. W bardzo krótkim czasie do:łącz zyskało prawie 80 000 osób! Jeżeli każdy z nas potroi swój głos, to będzie to olbrzymia moc, która może wpłynąć na wyniki wyborów!*Dane za: Mikołaj Milcke/Instagram

Zdjęcie: Unsplash/Vonecia Carswell

コメント


DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page