top of page

Pierwsze miesiące za nami. Zobacz, co udało nam się wspólnie osiągnąć

Jak mówić o ważnych sprawach i promować inicjatywy, które robią różnicę? Jak mobilizować ludzi do działania i im to działanie ułatwiać? W jaki sposób jako obywatele możemy wyrażać sprzeciw? Już od czterech miesięcy zespół Do:łącz szuka odpowiedzi na te pytania i coraz skuteczniej podsuwa metody tym, którzy chcą aktywnie reagować na niesprawiedliwości i łamanie praw człowieka. Możemy więcej! I przekonujemy się o tym z każdą kolejną kampanią, którą wspieramy.
Ponad 10 tysięcy osób, które dołączyło do społeczności Do:łącz od czasu jego powstania, już wie, kim jesteśmy i razem z nami wspiera najważniejsze kampanie, inspirujące osoby i nieustraszone organizacje pozarządowe, które się nie poddają i walczą o lepsze dziś i jutro.


Całej reszcie mówimy: Dzień dobry! Z tej strony Ewelina, Paulina, Marta, Alicja, Bohdan aktywnie działamy, żeby na bieżąco proponować Ci różne możliwości zaangażowania się i współdziałania z ludźmi, którzy podnoszą rękawice, gdy innym brakuje już sił. Chcemy zapoznać Cię ze środowiskami, które swoją aktywnością zbliżają świat do bardziej zrównoważonego i sprawiedliwego modelu, a o których często jest stanowczo za cicho w przestrzeni publicznej. Pora to zmienić.


Przez ostatnie cztery miesiące nie próżnowaliśmy:

  • Zacznijmy od petycji Euromaidan Warszawa aż 12 tysięcy osób podpisało się pod pomysłem przekazania Ukrainie samolotów F-16!


  • Ponad 10 tysięcy podpisów udało zebrać się pod petycją Stonewall Polska i tranzycji.pl, sprzeciwiającą się konferencji promującej “terapię konwersyjną”. Okazało się, że #PresjaMaSens organizatorzy wydarzenia przesunęli panel promujący praktyki konwersyjne, a ostatecznie zupełnie go odwołali. Wspólnie wprowadziliśmy ZMIANĘ!  • Murem stanęliśmy za Justyną Wydrzyńską, którą sąd uznał “winną udzielenia pomocy w przerwaniu ciąży”. Nie mogliśmy być bezczynni. Napisaliśmy specjalny list z poparciem, pod którym można było wyrazić solidarność z Justyną i wysłać jej słowa otuchy.


  • Nieustannie wspieramy Ogólnopolski Strajk Kobiet, który napisał list z żądaniem zmiany definicji gwałtu – ta forma wyjątkowo spodobała się Polakom. Aż 200 tysięcy osób zdecydowało się w ten sposób zakomunikować politykom swoje zdanie. To było coś! Zachęcaliśmy również do pamiętania o Strajku podczas rozliczania podatków – jeżeli nie udało Ci się to w tym roku, to nic straconego! Kobiety możemy wspierać przez 365 dni – darowiznami na fundacje, udziałem w protestach, ale też podpisywaniem petycji i listów. A o tych i wielu innych możliwościach, z chęcią będziemy Cię informować.


Swoimi działaniami przypominamy, że nie tylko presja, ale też solidarność ma ogromną moc. Uroczyście oświadczamy, a może nawet ostrzegamy: nie zatrzymujemy się! Bacznie przyglądamy się sytuacji w kraju, szukamy kampanii, o których powinni usłyszeć wszyscy, nawiązujemy współprace. Jednak ostatecznie niewiele by się nie zmieniało, gdyby nie Twoje wsparcie. Dlatego dziękujemy.


W najbliższych tygodniach i miesiącach chętnie podsuniemy pomysły, jak możesz wspierać kolejne odważne inicjatywy działające na rzecz sprawiedliwości społecznej. Bo nic nie udałoby się i nie uda się bez Ciebie i Twojego działania!
Comments


DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page