top of page

Nie ma zgody na nienawiść — napisz do TVP

Telewizja publiczna wznosi falę nienawiści wobec osób LGBTQ+. Znany jest z tego szczególnie Jarosław Jakimowicz — kontrowersyjny prezenter telewizyjny TVP. W swoich wypowiedziach atakuje, dyskryminuje i obraża.
O co chodzi?

Polska telewizja publiczna, zamiast realizować rzetelne dziennikarstwo, atakuje osoby LGBTQ+. Szczególnie znany jest z tego Jarosław Jakimowicz. Komisja Etyki TVP już raz stwierdziła, że naruszył on zasady etyki dziennikarskiej. W maju tego roku prezenter został odsunięty z programu „Pytanie na śniadanie”. Jednak festiwal nienawiści wciąż trwa, a osoby LGBTQ+ nazywa się „dewiantami”.


Co możemy z tym zrobić?

Ustawa o radiofonii i telewizji mówi, że przekazy medialne nie mogą dyskryminować, ani zawierać treści nawołujących do nienawiści. Bart Staszewski, aktywista na rzecz praw osób LGBTQ+, wraz ze swoją fundacją Basta sprzeciwia się nienawiści sączącej się z telewizji publicznej i nie zgadza się na obecność Jarosława Jakimowicza w telewizji publicznej. Dołącz do protestu przeciwko fali nienawiści w TVP!Dlaczego to ważne?

Brak reakcji jest przyzwoleniem na mowę nienawiści, która nakręca spiralę dalszej przemocy. Media, które szczują i napędzają nienawistną nagonkę, odbierają bezpieczeństwo nam i naszym bliskim. 70% młodych osób LGBT ma myśli samobójcze. Nienawiść zabija, sprzeciw się tym atakom.Comments


DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page