top of page

Marsz 4 czerwca - o co chodzi i 5 powodów by dołączyć


4 czerwca w Warszawie, w rocznicę pierwszych wolnych wyborów, odbędzie się marsz w imię demokracji. To symboliczny dzień. 4 czerwca 1989 roku w wyniku wyborów udało się zakończyć autorytarny czas PRL. Tym razem, odbędzie się marsz w nadziei na zmianę rządzących.


Czy iść na marsz?

  1. Tak, jeżeli Unia Europejska, demokracja i wolność są dla Ciebie ważne

  2. Tak, jeżeli sprzeciwiasz się rządom Prawa i Sprawiedliwości

  3. Tak, jeżeli masz nadzieję Polskę przyjazną dla każdego

  4. Tak, jeżeli chcesz, by prawa człowieka były prawami wszystkich ludzi

  5. Tak, jeżeli chcesz lepszej i bezpiecznej przyszłości


Wybierasz się?

Daj znać, jakie są Twoje powody!

Do marszu dołącza m.in. Strajk Kobiet. Idą po legalną, bezpieczną, darmową aborcję.

Po pełnię praw reprodukcyjnych i dostęp do usług medycznych. Po wolność wyboru, a więc po wolność decydowania o swoim ciele i życiu. Po równość w różnorodności i po normalność.

Pamiętacie Izę z Pszczyny i złość, na to, że zupełnie bez sensu umarła młoda kobieta, która trafiła do szpitala w piątym miesiącu ciąży, ale lekarze nie chcieli dokonać abrorcji? Pamiętacie Justynę, która pomogła w aborcji i została skazana za udzielienie pomocy? Pamiętacie ludzi, których zamęcza się na śmierć na granicy polsko-białoruskiej? Pamiętacie Mikołaja Filiksa? Milo Mazurkiewicz? Pamiętacie o pierwszym marszu równości w Białymstoku? Jeżeli chcecie zmian i macie dość życia w Polsce bez dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji. Macie dosyć rasizmu polskich służb granicznych, sterowanych przez polityków PiS? Nie możecie już znieść szczucia na osoby LGBTQ+? Zmieńmy to!
Comments


DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page