top of page

Mam wybór! Dlaczego warto iść na wybory 15 października?

Każdy głos ma znaczenie. Pamiętaj, że masz wybór, możesz pytać, dzielić się wątpliwościami i oczekiwać od polityków i polityczek jasnych odpowiedzi. Zaobserwuj kampanię “Mam wybór” bądź na bieżąco, szukaj odpowiedzi na swoje pytania i świadomie wybierz, na kogo jesienią oddasz swój głos.
O co chodzi?

Ósmego sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o zarządzeniu wyborów do Sejmu i Senatu na 15 października. Oznacza to, że już za około 2 miesiące będziemy mogli skorzystać z prawa do głosowania. Warto wykorzystać ten czas na zastanowienie, czego oczekuję od kandydatów, jakie wartości są mi bliskie, które tematy według mnie są obecnie najpilniejsze i wymagają zainteresowania polityków i polityczek.


Co możemy z tym zrobić?

Rozmawiać! O wyborach, możliwościach i opcjach. Warto w czasie kampanii przypominać, że mamy sprawczość i wpływ na kierunek polskiej polityki. Dlatego pod postem na naszym facebookowym koncie zbieramy Wasze odpowiedzi na pytanie: "Czym nowy Sejm powinien się zająć w pierwszej kolejności?".


Przejdźcie do wpisu i wyraźcie swoje zdanie. Każdy komentarz ma znaczenie i jest ważny. Zaobserwujcie również kanał kampanii “Mam wybór” znajdziecie tam aktualne informacje o wyborach, kandydatach i procedurach, np. biernego prawa wyborczego (zmiany okręgu, głosowania korespondencyjnego czy poza granicami kraju) i samego głosowania.


Dlaczego to ważne?

W ostatnich wyborach parlamentarnych w 2019 roku według danych PKW ⅓, czyli aż 11,5 mln Polaków nie skorzystało z prawa do oddania głosu. W czasie kampanii często pojawiają się argumenty “nie głosuję, bo nie ma na kogo”, “nie głosuję, bo i tak nic się nie zmieni”. Dlaczego? Chętnie Was usłyszymy i postaramy się zrozumieć, żeby móc wprowadzać zmiany. Dla społeczeństwa to ważne, żeby wybrać zaangażowanych, wiernych swoim wartościom i uczciwych reprezentantów. To później oni, politycy i polityczki, decydują o sprawach, które dotyczą każdego z nas. Dlatego musimy wybierać mądrze i świadomie.
Comments


DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page