top of page

Nie będziemy tego tolerować! Podpisz skargę na zachowanie posła Jarosława Kaczyńskiego

Granica się przesuwa, a Sejm powoli staje się miejscem praktykowania nagannych i szkodliwych zachowań. Mówimy STOP. Podpisz skargę KOD, daj znać, że nie godzisz się na publiczne obrażanie innych ludzi. 
O co chodzi?  

W poniedziałek, 11 grudnia, Mateusz Morawiecki (PiS) wygłosił w Sejmie exposé. Jego rząd nie uzyskał w Sejmie wotum zaufania, więc na drodze głosowania nowym premierem wybrany został przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Polityk wygłosił przemówienia, a następnie posłowie odśpiewali hymn. 
Chwilę później na mównicę, bez żadnego trybu, wszedł Jarosław Kaczyński i powiedział: “Ja nie wiem, kim byli pana dziadkowie, ale wiem jedno: pan jest niemieckim agentem, po prostu niemieckim agentem”. Prowadzący obrady marszałek Sejmu Szymon Hołownia poprosił prezesa PiS o opuszczenie mównicy, a wypowiedź Kaczyńskiego uznał za obelgi. 


Co możemy z tym zrobić? 

Podpisz skargę KOD. Dość zachowań, które nie przystoją instytucji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej! Jako Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej składamy skargę na zachowanie posła Jarosława Kaczyńskiego w trakcie posiedzenia Sejmu RP w dniu 11 grudnia 2023, podczas którego wdarł się na mównicę bez żadnego trybu i oskarżył premiera RP Donalda Tuska o agenturalną działalność na rzecz obcego państwa. 

 

Podpisz skargę i razem z nami żądaj ukarania Jarosława Kaczyńskiego!  

Dlaczego to ważne? 

Karygodne jest, żeby Sejm RP był miejscem, w którym posłowie dopuszczają się tak haniebnych (art.212 Kodeksu Karnego) pomówień wobec przedstawiciela najwyższych władz państwowych. Bez wątpienia politycy i polityczki coraz częściej przekraczają granice i naruszają normy społeczne. Nie pozwólmy, żeby stało się to naszą nową codziennością. 

 

Żądamy ukarania posła Jarosława Kaczyńskiego – takie zachowania nie powinny być tolerowane! 

Comentarios


DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page