top of page

Oszczędzanie prądu nie tylko przez godzinę w roku

Godzina dla Ziemi to wydarzenie, podczas którego ludzie na całym świecie wyłączają światło i niektóre urządzenia elektryczne na jedną godzinę, aby zwrócić uwagę na konieczność oszczędzania energii i ochrony środowiska. Jest jednak pięć prostych sposobów, aby oszczędzać prąd w domu częściej niż tylko przez godzinę w roku!


1. Wyłączaj światło

Kiedy opuszczasz pomieszczenie, pamiętaj, aby wyłączyć światło. Wykorzystuj również światło dzienne, kiedy to możliwe, zamiast korzystać ze sztucznego oświetlenia.


2. Odłączaj urządzenia od prądu

Wiele urządzeń zużywa energię nawet wtedy, gdy są wyłączone. Może to stanowić znaczący procent zużycia energii w domu. Wyłączaj urządzenia z gniazdka, gdy ich nie używasz.


3. Zmień żarówki na LED

Zastąp tradycyjne żarówki żarówkami LED lub energooszczędnymi. Zużywają one znacznie mniej energii, a przy okazji dłużej wytrzymują.


4. Ogranicz zużycie... wody!

Oszczędzaj energię, ograniczając zużycie wody, na przykład, przez montaż oszczędnych pryszniców, korzystanie z krótkich cykli prania w pralce czy zbieranie deszczówki do podlewania roślin.


5. Dobrze ociepl dom

Sprawdź, czy dom jest dobrze ocieplony, aby utrzymać ciepło wewnątrz i zmniejszyć zużycie energii na ogrzewanie. Możesz to zrobić poprzez uszczelnienie okien i drzwi, izolację ścian czy poddasza.


Znamy więcej ciekawostek z zakresu ekologii i nie tylko!:) Do:łącz do nas!

Comments


DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page