top of page

Jak możesz świętować Miesiąc Dumy LGBT+? Poznaj nasze propozycje!1. Chodź na Paradę Równości!


Już 17 czerwca ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości. W tym roku święto równości dedykowane jest osobom transpłciowym, a niebiesko-różowo-biała sektorówka otworzy warszawski przemarsz! To szczególnie istotne, kiedy nagonka na osoby transpłciowe widoczna jest w Polsce coraz boleśniej. Nadchodzące wybory sprzyjają dyskryminacji i polaryzacji społeczeństwa.


Parada Równości to największe w Polsce święto celebracji naszej różnorodności oraz walki o równe prawa. Co roku maszerujemy aby przypomnieć o postulatach Parady, których obecnie jest 12, i które dotyczą kwestii równości, bezpieczeństwa, szacunku, empatii, znoszenia barier.


To jak? Dołączysz do nas?2. Wyraź solidarność!


Jeśli nie możesz być z nami na Paradzie Równości, istnieje wiele innych sposobów na wspieranie społeczności osób LGBTQIA+. Jednym z nich jest aktywne wyrażanie solidarności - w końcu razem mamy największą moc zmian!


Podpisz apel Parady Równości i wyraź gest solidarności ze społecznością osób transpłciowych!3. Wesprzyj organizacje działające na rzecz osób LGBT+!


Oddolne wsparcie finansowe to dla wielu fundacji działających na rzecz społeczności osób LGBT+ jedyna, pewna forma finansowania. Z okazji Miesiąca Dumy - dorzuć się do zrzutki wybranej przez siebie organizacji, a jeśli możesz sobie na to pozwolić, zdecyduj się na przekazywanie choćby drobnej ale regularnej darowizny co miesiąc. Dzięki temu fundacje mogą zaplanować działania na kolejne miesiące i utrzymać niezależność!4. Bądź na bieżąco - dołącz do społeczności!


Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z tym co ważne w walce o prawa osób LGBTQIA+! Będziemy na bieżąco informować Cię o trwających kampaniach i podpowiadać co możesz zrobić, aby je wesprzeć!
Comments


DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page