top of page

Natalia Panchenko z Euromaidan Warszawa: F-16 to jedyne rozwiązanie

Samo gadanie nie działa, nie wystarcza i nie uratuje ani jednego ludzkiego życia. Jedynym rozwiązaniem, które zatrzyma bombardowanie miast i zabijanie cywili przez Rosję jest przekazanie Ukrainie broni, która może ochronić jej obywateli. To, czego przede wszystkim potrzebujemy, to systemy antyrakietowe i przeciwlotnicze, a także samoloty F-16, które są w stanie przechwycić rakiety i uratować ludzi.


Nazywam się Natalia Panczenko. Od 2013 roku jestem aktywistką społeczną i działam w Euromaidan Warszawa. Kiedy rozpoczynaliśmy działania Euromaidanu, naszym celem było, jak najszybsze włączenie Ukrainy do Unii Europejskiej. Teraz najważniejsze, na czym się teraz skupiamy to zwycięstwo Ukrainy w wojnie.


Działamy rzeczniczo, organizujemy manifestacje, współpracujemy z mediami, a także ze zwykłymi ludźmi — jesteśmy łącznikiem między Ukrainą i Polską — stamtąd pochodzimy, tam mieszkają nasze rodziny, tutaj żyjemy od lat.


Skupiamy się na tym, co może osłabić rosyjską gospodarkę. Staramy się doprowadzić do sytuacji, w której Putina nie będzie dłużej stać na prowadzenie wojny. Zablokowaliśmy handel między Unią Europejską a Rosją, teraz staramy się o uznanie Rosji za państwo terrorystyczne. Ale nie tylko na papierze, bo potrzebujemy realnych działań, które za tym pójdą, czyli wykluczenia Rosji z wszelkich rozmów i porozumień międzynarodowych.


Aby ta wojna się zakończyła, a nie rozlała na kolejne kraje, Ukraina musi wygrać, a do tego potrzebna jest nam broń, dlatego apelujemy do Prezydenta Stanów Zjednoczonych o przekazanie Ukrainie samolotów F-16.

Wojna się skończy tylko jeżeli Ukraina wygra. W każdym innym scenariuszu: przegranej, czy poddania się, wojna się tylko poszerzy i rozleje na kolejne państwa.


W każdej konstytucji, najważniejszych dokumentach prawa międzynarodowego jest zapis, że najważniejsze jest życie ludzkie, więc dlaczego teraz kiedy jest ono zagrożone, świat patrzy obojętnie?


Zwiększ szanse wygranej Ukrainy i przyczyń się do szybszego zakończenia wojny, poświęć kilka chwil i podpisz naszą petycję o przekazanie Ukrainie samolotów F-16.Comments


DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page