top of page

Diagnozę raka piersi każdego roku słyszy 22 tysiące Polek! Podpisz apel do Ministra Zdrowia

Pod względem diagnostyki i leczenia raka piersi, jak mówią eksperci, “jesteśmy w dramatycznej sytuacji”. Razem z nami apeluj do Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji o pilne działania w tym obszarze!O co chodzi? Rak piersi to jeden z najczęstszych nowotworów złośliwych. W Polsce diagnozę raka piersi słyszy każdego roku 22 tysiące kobiet – z czego 30 proc. w stopniu zaawansowanym. A wczesna diagnoza to podstawa efektywnego leczenia!


Niestety nadal wiele kobiet nie bada się regularnie lub bagatelizuje pierwsze sygnały choroby, nie łącząc objawów z nowotworem. Dlatego tak ważna jest systemowa edukacja w szkołach, przychodniach i u lekarzy pierwszego kontaktu. I to edukacja zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy często jako pierwsi wykrywają niepokojące zmiany u swoich partnerek. Co możemy zrobić? Apelujemy do Ministra Zdrowia o przygotowanie strategii i wprowadzenia działań, które zwiększą świadomość na temat raka piersi! Apelujemy do Ministra Edukacji o wprowadzenie do programu nauczania lekcji poświęconym zdobyciu wiedzy, jak uchronić przed rakiem piersi! Pilnie potrzebujemy zmian! Co 8 Polka choruje na raka piersi!


Podpisz apel Fundacji OmeaLife i razem z nami żądaj zmian! Chodzi o zdrowie i życie tysięcy kobiet. Dlaczego to ważne? Społeczna świadomość problemu to pierwszy krok do zmian systemowych. A w tym przypadku problem dotyczy naszych mam, babć, sióstr, córek, przyjaciółek, partnerek. Właściwie każdego, bo przecież choroba jednej osoby, to choroba całej rodziny.


Edukacja i sprawna diagnostyka sprawią, że regularne badania staną się normą, a leczenie w przypadku zdiagnozowania raka będzie mogło być wdrożone na wczesnym etapie choroby, a to znacznie zwiększa szanse na powrót do zdrowia.
Zdjęcie: Unsplash/Rebekah Vos

DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page