Po ośmiu latach do Polski wróciła nadzieja na zmianę, a społeczność LGBT+ ma szansę na realizację swoich postulatów. Podpisz apel Stonewall i razem z nami przypominaj politykom, że każdy obywatel i każda obywatelka naszego kraju zasługuje na pełne prawa.
O co chodzi? “Żadne sprawy światopoglądowe nigdy nie mogą być przedmiotem umowy koalicyjnej. Na jakiekolwiek wpisywanie w umowy koalicyjne spraw światopoglądowych się nie zgodzę” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w dniu ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych. Część polityków nadal nie rozumie, że poszanowanie podstawowych praw społeczności LGBT+ jest obowiązkiem, z którego muszą się wywiązać.
Równość małżeńska, prosta i szybka tranzycja, ochrona przed mową nienawiści, zakaz terapii konwersyjnej – to nie kwestia “światopoglądu”, tylko równości i sprawiedliwości społecznej. Każdy Polak i każda Polka ma prawo czuć się w swoim kraju bezpiecznie i godnie.
Co możemy zrobić? “Nie mamy złudzeń - walka dopiero się zaczyna. Nie zamierzamy odpuszczać ani dnia” – pisze Grupa Stonewall. Możesz do tej walki dołączyć. Podpisz apel do nowego rządu o zrealizowanie postulatów społeczności LGBT+!
Domagamy się m.in.:
pełnej równości małżeńskiej z adopcją dzieci
szybkiej, prostej i przejrzystej procedury prawnego uzgodnienia płci,
wprowadzenia realnej prawnej ochrony przed przemocą motywowaną nienawiścią do osób LGBT+
zakazu prowadzenia i promowania “terapii konwersyjnych”
wprowadzenia rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej do szkół
Pełną listę postulatów znajdziecie w deklaracji Kongresu LGBT+ podpisanej przez ponad 30 organizacji LGBT+. Dlaczego to ważne? Nie dajmy sobie wmawiać, że jakieś sprawy są mniej ważne. Każda grupa społeczna powinna czuć się zaopiekowana w swojej ojczyźnie. Za nami lata nagonki, hejtu i najobrzydliwszych przekazów na temat osób LGBT+. Pora na zmianę.
Opozycja obiecywała nam lepszą Polskę, a jej elementem bez wątpienia będą równe prawa dla wszystkich obywateli i obywatelek, rzetelna edukacja antydyskryminacyjna i propagowanie wzajemnego szacunku. Wspólnie apelujmy o prawa społeczności LGBT+.