top of page

5 pytań, na które żądamy odpowiedzi. Zadaj je politykom i polityczkom i głosuj świadomie

Daj znać, że najbliższe wybory nie są Ci obojętne. Wypełnij formularz, napisz pytanie lub zaznacz obszar, który Cię interesuje. Przekażemy Twoją wiadomość politykom i polityczkom, a później wrócimy do Ciebie z odpowiedziami.O co chodzi?

Już za chwilę zacznie się kampania, podczas której będziemy słuchać utartych formułek, a politycy i polityczki zaczną wyścig na “najfajniejsze” obietnice. Doskonale wiemy, jak działa polityczna retoryka, ale wiemy też, że w dobie mediów społecznościowych i ekspresowego obiegu informacji łatwo pogubić się w natłoku newsów, wypowiedzi i stanowisk. A chodzi o to, żebyśmy głosowali świadomie, na osoby, których poglądy i pomysły podzielamy.


Co możemy z tym zrobić?

Pytać. Teraz. W czasie kampanii przedwyborczej politycy i polityczki dużo mówią. Później mają problem z dotrzymywaniem obietnic. Dlatego chcemy mieć ich deklaracje na piśmie. Koniec z poczuciem bezsilności. Politycy są dla nas. Zadaj im pytanie: zaznacz obszar, który Cię interesuje (opieka medyczna, gospodarka i ekonomia, edukacja i szkolnictwo, bezpieczeństwo, globalne zmiany klimatyczne).


Jak wesprzecie ochronę zdrowia i czy ułatwicie dostęp do pomocy medycznej? Zajmiecie się podatkami? Jaki macie pomysł na system edukacji? Czy aborcja będzie w Polsce legalna? Jaki macie stosunek do relacji polityki i religii? Czy macie strategię migracyjną i będziecie w tym zakresie przestrzegać prawa? W jaki sposób przeprowadzicie transformację energetyczną i czy rzetelnie zajmiecie się kwestiami klimatycznymi? Jak rozwiążecie problemy rynku mieszkaniowego? Co zaoferujecie rodzinom? Będziecie respektować prawa człowieka? W jakich kwestiach będą mogli na was liczyć obywatele?


Możesz wybrać zaproponowane przez nas pytanie lub napisać swoje. Przekażemy Twoją wiadomość, a później wrócimy z odpowiedziami!


Dlaczego to ważne?

Bo Ty jesteś ważny Twoje wątpliwości i potrzeby mają znaczenie. Zadając pytania, pokazujesz, że chcesz głosować świadomie, a wybory to moment na wyrażenie swojego zdania. Pokazujesz zainteresowanie i sygnalizujesz, że dla Ciebie wyborcze deklaracje to nie tylko “słowa rzucone na wiatr”, a zapowiedź realnych zmian. Czy dla pytanych również? Możemy się o tym przekonać!


Już za chwilę ruszy kampania. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy pytali TERAZ. Napisz do największych partii i głosuj na tych, którzy jasno określają swoje poglądy i plany.
Yorumlar


DO:ŁĄCZ DO NEWSLETTERA!

bottom of page